تشریح جزئیات جدید از قتل آرش کسروی در کرمان – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: یدالله موحد در تشریح این خبر افزود: متعاقب اطلاع پلیس و کشف اجساد سه نفر در یک باغ ویلا در شهر ماهان در تاریخ سوم مردادماه سال ۹۹ و انجام بررسی‌های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب خودروی سواری زانتیا مشاهده و جسد فرد سوم با هویت محمدجواد گنجعلی‌خانی حاکمی در آلاچیق شیشه‌ای واقع در این باغ و جدا از دو جسد دیگر یافت شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: با توجه به اهمیت فوق‌العاده موضوع و ضرورت کشف واقع، تیم ویژه پلیس جنایی آگاهی کرمان با مدیریت بازپرس ویژه رسیدگی به جرم قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و مشارکت پزشک متخصص پزشکی قانونی تشکیل و پس از بررسی و مطالعه دقیق صحنه و جمع‌آوری دلائل و مدارک، و تحقیق شبانه‌روزی از مظنونان و مطلعان موفق شدند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ابعاد مختلف این جنایت هولناک را کشف کنند.

رئیس کل داگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: براساس بررسی‌های تیم‌های تخصصی آگاهی و قضائی و مطابق با نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو ۷۲ ساعت قبل از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل باغ ویلای مذکور منتقل شده بودند.

موحد اظهارداشت: بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی روز سه شنبه و پس از حضور در یک میهمانی در شب قبل از حادثه، به‌دلیل خواب آلودگی و نداشتن حالت طبیعی در منزل و تحت مراقبت پرستار خود بوده که محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی که کار مباشرت وی را بر عهده داشته به همراهی نامزد خود به منزل او رفته و پرستار وی را مرخص کرده ، اما به‌دلیل اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به ۸۶ هزار دلار ارز، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلی‌خانی حاکمی ایجاد شده و در نهایت محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی با ضربات وسیله‌ای شبیه به پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی کرده است.

وی عنوان کرد: در ادامه این ماجرا نامزد محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی از صحنه خارج شده و فرحناز رفیعی که سابقه آشنایی با آرش کسروی داشته، با درخواست وی قبل از وقوع جنایت، در محل حاضر شده و به‌دلیل مشاهده صحنه قتل، توسط محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی کشته شده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی به‌عنوان مباشر آرش کسروی، یک وکالت‌نامه کاری از وی در اختیار داشته است، اظهارداشت: محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی که به همراهی نامزد خود انگیزه لازم برای قتل آرش کسروی را داشته و در این رابطه فرضیه‌های متعددی را نیز پیش‌بینی و تجهیزاتی نظیر گازهای خفه کننده نیز تهیه کرده بود، پس از وقوع قتل، نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده  و تصاویر ضبط شده از دوربین منزل آرش کسروی اقدام و اجساد را به وسیله خودروی متعلق به آرش کسروی به منظور دفن در مکانی نامعلوم از منزل وی خارج کرده است.

موحد با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلی‌خانی برای دفن اجساد از برادر خود کمک خواسته است، گفت: با حضور برادر قاتل در جریان این ماجرا، مقرر بود که اجساد در یک منطقه یا ویلای اجاره‌ای دفن و به وسیله مواد شیمیایی تجزیه کننده نابود شود که در این راستا کار انتخاب و اجاره ویلا توسط برادرش دنبال شده است.

وی تصریح کرد: در نهایت برادر محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی از طریق سایت دیوار اقدام به انتخاب یک ویلای اجاره‌ای در ماهان کرده و پس از بررسی‌های لازم از سوی برادر قاتل، اجساد به‌صورت شبانه در پنجشنبه دوم مردادماه به محل مذکور منتقل شده است.

موحد ادامه داد: معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از آن دارد که محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی به‌دلیل جمود نعشی ایجاد شده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آنها از صندوق عقب خودرو و از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از سوی دیگر با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است.

وی یادآور شد: محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی بخشی از مبالغ برداشت شده از حساب آرش کسروی معادل ۱۱ هزار دلار را در اختیار نامزد خود و بخش دیگری را در منزل برادر خود مخفی کرده بود که نامزد وی پس از وقوع این جنایت، این مبالغ را به وی بازگردانده و این میزان ارز در روز کشف جنایت، در داخل داشبورد خودروی حامل اجساد کشف شده و مبالغ مخفی در منزل برادر قاتل نیز کشف شده است.

رئیس کل داگستری استان گفت: در جریان این پرونده نشانه‌ها و مستندات متعددی از قصد محمدجواد گنجعلی‌خانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه‌های مالی محرز شده است.

موحد تصریح کرد: در حال حاضر نامزد و برادر محمدجواد گنجعلی‌خانی‌حاکمی به‌دلیل همکاری در اختفای اجساد و با احتمال مداخله بیشتر درقتل و جریان این جنایت در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا در دست انجام است.

وی در پایان از تلاش بی‌وقفه و اهتمام ویژه بازپرس امیری و تیم تخصصی پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان در کشف این جرم صمیمانه تقدیر کرد.

 

لینک منبع: تشریح جزئیات جدید از قتل آرش کسروی در کرمان – نیوز

https://www.news.ir/135034/%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%AD-%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%A2%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1/

خبر اقتصادی