ترس اسرائیل از انتقام حزب‌الله؛ تل‌آویو دست‌به‌دامن مسکو شد – نیوزبازتاب خبر news.ir

ترس اسرائیل از انتقام حزب‌الله؛ تل‌آویو دست‌به‌دامن مسکو شد

اقتصادنیوز؛ در پی کشته شدن یکی از نیروهای حزب الله در جریان یک حمله هوایی در سوریه، اسرائیل از طریق روسیه پیام آرامش به حزب الله ارسال کرده و از طریق آن تلاش می کند از کشیده شدن به سمت جنگی ویرانگر میان طریفین جلوگیری کند.

روزنامه کویتی «الجریده» روز جمعه به نقل از یک منبع آگاه نوشت: اسرائیل مدتهاست که از وارد آوردن تلفات انسانی به حزب الله در حملاتی که در سوریه انجام می دهد، پرهیز می کند و دلیل آن هم کشته نشدن هیچ یک از رزمندگان این حزب در دهها حمله اسرائیل به سوریه از سپتامبر گذشته و از زمان درگیری محدود میان طرفین است.

همین منبع با اشاره به اینکه اسرائیل پاسخ حزب الله به کشته شدن یکی از نیروهایش به نام «علی کامل محسن» در سوریه را پیش بینی می کند، تاکید کرد: تل آویو تهدیدهای سابق سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر پاسخ از اراضی لبنان به هر گونه هدف قرار دادن رزمندگان این حزب در سوریه را جدی می گیرد.

گزارش هاحاکی است که ارتش اسرائیل سطح آماده باش نیروهایش را در امتداد مرزهای با لبنان بالابرده و با اسال نیروهای نخبه خود وابسته به لشکر جولانی، حضور نظامی در آن مناطق را تقویت کرده است.

در اقدامی اضطراری ارتش اسرائیل دو روز گذشته  نیز مانورهای دریایی گسترده که قرار بود در مرزهای لبنان برگزار شود را به منظور جلویگری از وقوع هرگونه اقدام تنشزای احتمالی و به منظور کاهش خطر اصطکاک و تنش در منطقه لغو کرد.

آویخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که با توجه به ارزیابی اوضاع، ارسال نیورهای پیاده نظام به مرزهای با لبنان مقرر شد.


این مطلب برایم مفید است۷


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: ترس اسرائیل از انتقام حزب‌الله؛ تل‌آویو دست‌به‌دامن مسکو شد – نیوز

https://www.news.ir/124011/%D8%AA%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%85-%D8%AD%D8%B2%D8%A8%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D8%9B-%D8%AA%D9%84%E2%80%8C%D8%A2/

خبر اقتصادی