تحریم یه شرکت چینی دیگر از سوی آمریکا – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  فایننشیال تایمز، گزارشات حاکی از آن است که در ادامه تشدید تنش بین چین و آمریکا بر سر موضوعات مرتبط با مالکیت معنوی محصولات و امنیت ملی دولت آمریکا شرکت SMIC چین را تحریم کرده است.

این شرکت در زمینه تولید تراشه‌های الکترونیکی فعالیت می‌کند.

بنا به گزارش این روزنامه انگلیسی آمریکا اعلام کرده صادرات به شرکت SMIC که بزرگترین تولید کننده تراشه در چین به شمار می‌رود مخاطرات غیرقابل قبول داشته چرا که این امکان وجود دارد که از کالاهای صادراتی شرکت‌های آمریکایی در تولید تجهیزات نظامی استفاده شود.

در این گزارش به نقل از یک مقام آمریکایی آمده است که از این پس شرکت‌های آمریکایی برای فروش تولیدات خود به SMIC باید مجوز دریافت کنند.

شرکت SMIC البته اعلام کرده که هنوز به صورت رسمی هیچ ابلاغیه‌ای در باره تحریم‌های آمریکا دریافت نکرده است.

این شرکت چینی که البته در شانگهای فعالیت می‌کند اعلام کرده که هیچ رابطه‌ای با ارتش چین ندارد و هیچ قطعه‌ای که در زمینه نظامی کاربرد داشته باشد هم تولید نمی‌کند.

تحریم SMIC در واقع قدم دوم آمریکا در اعمال تحریم علیه شرکت‌های فناوری چینی بود چرا که سال گذشته هم شرکت هوآوی را تحریم کرد و فروش کالاهایی با فناوری آمریکایی از جمله تراشه را به این شرکت ممنوع کرد.

اوایل ماه جاری خبر اعمال تحریم توسط آمریکا علیه SMIC باعث شد تا تنها در یک روز ارزش سهام این شرکت ۲۳ درصد سقوط کند.

لینک منبع: تحریم یه شرکت چینی دیگر از سوی آمریکا – نیوز

https://www.news.ir/203361/%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7/

خبر اقتصادی