بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت+عکس – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش افکارنیوز،

کشور ما از وسعت فراوانی برخوردار است و از همین رو گزینه‌های بی شماری را برای سیر و سفر و سیاحت پیش روی خانواده‌های ایرانی قرار می‌دهد. به همین دلیل بسیاری از خانواده‌ها در درجه‌ی نخست تنها برای انجام سفرهای متعدد خود و بازدید از نقاط گوناگون کشور اقدام به خرید خودرو می‌کنند و هدف اصلی‌شان از خرید یک اتومبیل انجام سفرهای متنوع و پی در پی توسط آن است.

بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت

قیمت و نقش تعیین کننده‌ی آن در انتخاب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت

با تمام این اوصاف طیف قابل توجهی از این خانواده‌ها بنا به دلایل مختلفی از جمله محدود بودن سقف بودجه‌ی تحت اختیار خود برای خرید یک خودروی مسافرتی، ناگزیر از متمرکز شدن روی گزینه‌های ساخت داخل هستند. خودروهایی که تا حدی ارزان‌تر از نمونه‌های خارجی به شمار می‌روند و از همین رو برای بسیاری از خانواده‌ها قابل دسترس‌تر به نظر می‌رسند. به همین دلیل بسیاری از کسانی که در پی خرید یک اتومبیل جدید برای رفع نیازهای اساسی خانواده‌ی خود هستند، در گام نخست به دنبال بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت می‌گردند. برای راحتی کار این دسته از افراد ما نیز به معرفی چهار مدل از خودروهای ساخت داخل می‌پردازیم. خودروهایی که هر کدام از آنها می‌توانند لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت را به نوعی از آن خود کنند.

 

سورن ال ایکس توربو

 

سورن ال ایکس توربو (جدید)

مدل جدید تولید شده از نسخه‌ی پوست انداخته‌ی خودروی سمند یعنی سورن ال ایکس توربو را می‌توان یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای کسب لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت قلمداد کرد.

بهینه شدن موتور ۱۶۵۰ سی‌سی چهار سیلندر و ۱۶ سوپاپ این خودرو به شما این اجازه را می‌دهد تا با خیال نسبتا راحتی در جاده‌های بین شهری طی طریق کنید و رانندگی با ثباتی را تجربه نمایید. افزون بر آن که حداکثر توان خروجی ۱۵۰ اسب بخاری این خودرو (با احتساب ۵۵۰۰ دور در دقیقه) در کنار حداکثر گشتاور خروجی ۲۱۵ نیوتن متری آن (با احتساب ۲۲۰۰ تا ۴۸۰۰ دور در دقیقه)  به خوبی از پس انجام هدف یاد شده بر می‌آید، شتاب صفر تا صد این خودرو نیز حول و حوش ۱۰ ثانیه ارزیابی شده است که برای خودرویی در این حد و اندازه کاملا مناسب و قابل قبول جلوه می‌کند.

بنابراین با توجه به حداکثر سرعت اسمی قابل دستیابی این خودرو که رقم ۲۰۵ کیلومتر در ساعت عنوان شده است، سورن توربو به لحاظ برخورداری از سرعت و شتاب مناسب هم قادر است گلیم خود را تا حد قابل توجهی از آب بیرون بکشد.     

افزون بر تمام مواردی که به آنها اشاره شد، کابین بزرگ و جادار سورن ال ایکس توربو نیز از جمله ویژگی‌هایی است که بر ذات مسافرتی بودن آن می‌افزاید و این خودرو را شایسته کسب لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت می‌کند. گفتنی است که مدل جدید سورن ال ایکس توربو در حال حاضر با قیمتی معادل ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار خودروی ایران معامله می‌شود (قیمت کارخانه‌ این خودرو ۳۹ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان عنوان شده است).

از آن جا که خودروی سورن در عمل مدل بهینه شده‌ای از سمندهای قدیمی به شمار می‌رود و به طور کل از ظاهر بهتر و امکانات بیشتری نسبت به آنها بهره می‌برد، آن دسته از کسانی که بودجه‌ی کمتری را در اختیار دارند می‌توانند به جای این خودرو سراغ نمونه‌های قدیمی‌تر و ساده‌تری نظیر سمند ال ایکس بروند. چرا که هم اکنون با پرداخت مبلغی حدود ده میلیون تومان کمتر از رقم یاد شده، می‌توان یک دستگاه سمند ال ایکس را در اختیار داشت.

در مجموع خودروهای حاضر در خانواده‌ی سمند را می‌توان از جمله بهترین گزینه‌های موجود برای کسب لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت قلمداد کرد. بنابراین با خرید یکی از محصولات این خانواده می‌توانید ادعا کنید که بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت را در اختیار دارید.

 

پژو 206

پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸

پژو ۲۰۶ را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای حاضر در بازار خودروی ایران لقب داد که در مدل‌ها و تیپ‌های مختلفی عرضه می‌شود. با این حال اکثر این تیپ‌ها به دلیل بهره‌مندی از خصلت اسپورت خود و عدم برخورداری از فضای کافی بار، در مجموع گزینه‌های چندان مناسبی برای مسافرت‌های خانوادگی محسوب نمی‌شوند. اما این نقیصه در مدل صندوقدار این خودرو یعنی پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ جبران شده است و به همین دلیل می‌توان این خودرو را یکی از گزینه‌های موجود در بازار داخل برای کسب لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت قلمداد کرد.

اگرچه شتاب صفر تا صد این خودرو حدود یک ثانیه از خودروی سورن کمتر است و حداکثر توان موتور و حداکثر گشتاور کمتری را هم نسبت به عضو جدید خانواده‌ی سمند از خود به نمایش می‌گذارد، اما مواردی نظیر پایین‌تر بودن قیمت این خودرو نسبت به سورن و همچنین بهره‌مندی آن از وزن کمتر و ظاهری اسپورت و جوان پسندتر نسبت به خودروی مذکور، می‌تواند از جمله برتری‌های این خودرو محسوب شود.

در هر صورت با خرید مدل صندوقدار پژو ۲۰۶ می‌توانید یکی دیگر از گزینه‌های موجود در بازار خودروی ایران به منظور کسب عنوان بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت را در اختیار داشته باشید.

 

پژو پارس

پژو پارس

این خودرو نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های قابل انتخاب برای آن دسته از کسانی باشد که در گام نخست به دنبال یافتن بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت هستند و در گام دوم بودجه‌ای بیش از ۵۰ میلیون تومان در اختیار ندارند. مدل‌های مختلف پژو پارس طی سالیان گذشته به خوبی امتحان خود را به عنوان یک خودروی قابل اتکای مسافرتی پس داده‌اند و به همین دلیل می‌توانند از برخی جهات لقب بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت را از آن خود سازند.

ویژگی‌هایی نظیر بهره‌مندی از فضای کافی برای جا دادن مسافران و حمل بار در کنار مناسب‌تر بودن قیمت لوازم یدکی مختلف این خودرو نسبت به نمونه‌های مشابه و سایر همتایان حاضر در بازار، از جمله نکات قابل اعتنای پژو پارس به شمار می‌رود و نام این خودرو را در میان سایر گزینه‌های موجود برای کسب عنوان بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت قرار می‌دهد.

اگرچه پژو پارس از شتاب کمتری نسبت به پژو ۲۰۶ مدل اس دی وی ۸ برخوردار است، اما به لحاظ قدرت موتور و گشتاور آن کم و بیش با این خودرو برابری می‌کند و می‌توان ادعا کرد که به لحاظ بهره‌مندی از مشخصات فنی چیزی نسبت به خودروی مذکور کم ندارد. در واقع عمده تفاوت‌های این دو خودرو را باید در شکل ظاهری و امکاناتی که از وجود آنها بهره می‌برند جستجو کرد.

در مجموع شاید بتوان مدل ال ایکس پژو پارس را بهترین مدل موجود از این خودرو برای مسافرت‌های خانوادگی لقب داد. چرا که با وجود کندتر بودن نسبی آن نسبت به مدل صندوقدار پژو ۲۰۶، از ثبات خوب و قابل قبولی در جاده‌ها برخوردار است و سفر پر آرامشی را برای سرنشینان خود رقم می‌زند. البته اگر جزو طرفداران محیط زیست محسوب می‌شوید و به میزان مصرف سوخت خودروی خود اهمیت می‌دهید، بهتر است سراغ همان پژو ۲۰۶ اس دی وی ۸ بروید.  

 

تندر 90

خودروی تندر ۹۰

همان گونه که رگ و ریشه‌ی فرانسوی خودروهای پژو موجب کسب اعتبار آنها نزد بسیاری از خودرو دوستان شده است، خودروی تندر ۹۰ نیز با توجه به رگ و ریشه‌ای که از شرکت رنوی فرانسه به ارث برده است، از شرایط نسبتا مشابهی بهره می‌برد.

این خودرو شاید به لحاظ بهره‌مندی از مشخصات فنی تفاوت چندان چشمگیری نسبت به سایر گزینه‌های حاضر در لیست بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت و خودروهایی که در متن پیش رو به آنها اشاره شد نداشته باشد. اما کیفیت بالای برخی قطعات به کار رفته در آن نظیر جعبه دنده در کنار شتاب صفر تا صد ده و نیم ثانیه‌ای این خودرو موجب می‌شود که خودرو دوستان حساب ویژه‌ای روی آن باز کنند و این خودرو را میان سایر گزینه‌های موجود در لیست بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت قرار دهند.

هر چند که نمی‌توان تندر ۹۰ را یک خودروی صد در صد ایرانی نامید و در اصل باید آن را یک دو رگه لقب داد، اما این موضوع در مورد بسیاری از خودروهای ساخت داخل صدق می‌کند و از همین رو بهتر است نام این خودرو را از میان گزینه‌های موجود در لیست بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت خط نزنیم.

لینک منبع: بهترین ماشین ایرانی برای مسافرت+عکس – نیوز

https://www.news.ir/195611/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA%D8%B9%DA%A9%D8%B3/

خبر اقتصادی