با انواع ورق گالوانیزۀ مرغوب ایرانی آشنا شوید! – نیوزبازتاب خبر news.ir

علت اینکه ورق‌های گالوانیزه سبب پیشرفت صنایع مختلف شدند این است که عمر طولانی‌ای دارند و بسیار مقاوم‌اند. سطح محصول که از روی پوشیده شده است، آن را در برابر مشکل‌های محیطی و فیزیکی مقاوم می‌کند. در واقع در تولید انواع ورق گالوانیزه مرغوب ایرانی، مهم‌ترین عاملی که مورد توجه تولیدکنندگان و کارخانه‌های مختلف است، مقاومت محصول است.

همیشه کیفیت حرف اول را می‌زند. کیفیت محصولات صنعتی هم به میزان مقاومتی است که از خودشان نشان می‌دهند. ورق‌های گالوانیزه هم در برابر رطوبت و عوامل محیطی، باید از خودشان مقاومت نشان دهند. مثلاً ورق گالوانیزه‌ای که برای ورق شیروانی و ورق رنگی استفاده می‌شود باید در برابر رطوبت مقاومت نشان دهد. چون این ورق‌ها برای صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند.

مثلاً ساختمان‌های شمال کشور در معرض بارندگی و رطوبت فراوان هستند. برای اینکه در ساختمان‌سازی برای این قشر مشکلی پیش نیاید و دچار زنگ‌زدگی و خوردگی نشوند، از ورق‌های گالوانیزۀ مرغوب ایرانی استفاده می‌کنند. اگر شما هم به‌دنبال ورق گالونیزۀ مرغوب ایرانی هستید، این مطلب را تا پایان بخوانید.

قبل از این‌که انواع ورق گالوانیزۀ مرغوب را بشناسید، بهتر است بدانید که یک محصول باکیفیت ورق گالوانیزه چه ویژگی‌هایی دارد که آن را از بقیۀ محصولات متمایز می‌کند؟ در ادامه ابتدا در مورد این ویژگی‌ها صحبت می‌کنیم و سپس محصولات برگزیدۀ ورق گالوانیزۀ ایرانی را معرفی می‌کنیم.

ویژگی ورق گالوانیزۀ مرغوب و باکیفیت

گالوانیزه

وقتی که روی را به‌عنوان پوششی روی ورق گالوانیزه می‌ریزند، درواقع آن محصول را در برابر رطوبت و عوامل محیطی مقاوم می‌کنند. اگر این پوشش روی که بر روی ورق می‌ریزند تا مقاومت آن بالا رود، خاصیت تراکم و چسبندگی بالایی نداشته باشد، نمی‌تواند در مقابل عوامل محیطی، مقاومت خوبی از خودش نشان دهد. درنتیجه، کیفیت ورق گالوانیزه، زیر سوال می‌رود. این چیزی نیست که مصرف‌کننده به‌دنبال آن باشد!

ورق گالوانیزه به دو صورت گرم و سرد تولید می‌شود. فرایند گالوانیزۀ سرد پارامترهای بسیاری دارد و همینطور دشوارتر از گالوانیزۀ گرم است. به همین علت، تولیدکنندگان و صنعت‌گران، از این روش برای گالوانیزه کردن استفاده نمی‌کنند. برای تولید ورق گالوانیزه از روش گالوانیزۀ گرم استفاده می‌شود که محصول را به‌صورت غوطه‌وری گرم در کارخانه‌ها تولید می‌کنند. ضخامت، تراکم و چسبندگی لایه به سطح، به بهینه بودن فرایند تولید آن بستگی دارد و اگر به‌درستی انجام نشود، احتمال این‌که آن محصول طول عمر کوتاهی داشته باشد، همچنان وجود دارد.

درحقیقت، کیفیت محصول، به کارخانه‌ای بستگی دارد که آن را تولید می‌کند. در ادامه بهترین و باکیفیت‌ترین محصول‌های تولیدکنندگان ایرانی را معرفی می‌کنیم تا شما بتوانید درست انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره هم، یک وبسایت خوب در این زمینه معرفی می‌کنیم.

انواع ورق گالوانیزۀ مرغوب ایرانی

این روزها که همۀ صنایع در نقاط مختلف دنیا پیشرفته شده‌اند، تولیدکنندگان ایرانی هم از این قطار رو به جلو عقب نمانده‌اند. همواره سعی همۀ تولیدکنندگان برای بهتر شدن و باکیفیت شدن کارهایشان است که برخی از کارخانه‌هایی که ورق گالوانیزۀ مرغوب و باکیفیت تولید می‌کنند، در ادامه لیست می‌شوند:

شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان: فولاد مبارکه اصفهان، یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی ایران است که از سال ۱۳۶۰، محصول‌های گوناگونی در زمینه‌های مختلف تولید می‌کند. این واحد صنعتی از همان ابتدا به تولید ورق‌های گالوانیزه پرداخت و عملکرد خیلی خوبی هم از همان ابتدا داشت.

ورق گالوانیزۀ تولیدی در فولاد مبارکۀ اصفهان، با هر دو روش نورد گرم و نورد سرد و با ضخامت‌های متفاوت ساخته می‌شود. محصول‌ها در فولاد مبارکه به‌صورت غوطه‌وری گرم ساخته می‌شوند و در نهایت، ورق گالوانیزه به شکل کلاف سرد خام عرضه می‌شود.

میزان ضخامت کلاف‌های ورق گالوانیزۀ فولاد مبارکه بین ۲۵/۰ تا ۲ میلی‌متر است و عرض ۷۵۰ تا ۱۵۱۰ میلی‌متر دارد. قطر داخلی کلاف فولاد مبارکه حدود ۵۰۸ تا ۶۱۰ و قطر خارجی آن ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر است.

ویژگی منحصربه‌فرد ورق گالوانیزه و ورق رنگی این واحد صنعتی نسبت به دیگر محصول‌های هم‌رده‌اش، ناخالصی کم، نقطۀ جوش و مقاومت بالای آن است.

شرکت صنایع هفت الماس: بهترین کیفیت و مرغوب‌ترین محصولات ورق گالوانیزه‌ای که در بازار یافت می‌شود، تولید شرکت صنایع هفت الماس است. ضخامت ورق‌هایی که در این شرکت تولید می‌شود بین ۲ الی ۳ میلی‌متر است و عرض آن‌ها هم بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۵۰ است.

حدود ۴۰ درصد از کل ظرفیت تولید صنایع هفت الماس به بازارهای جهانی ارائه می‌شود و همۀ این‌ها به‌علت کیفیت مرغوب محصولات این شرکت است.

شرکت ورق خودرو: شرکت ورق خودرو یکی از زیرمجموعه‌های فولاد مبارکۀ اصفهان است ولی در استان چهارمحال بختیاری واقع شده است. همانطور که از نام این شرکت پیداست، محصولات آن مختص به صنعت خودروسازی است. محصول‌هایی که این شرکت تولید می‌کند، ضخامت کمی دارند ولی در عین حال، بسیار مقاوم، شکل‌پذیر و رنگ‌پذیر هستند.

محصولات شرکت ورق خودرو همیشه باکیفیت و مرغوب بودند و در بازار محبوبیت زیادی دارند. اگر شما برای صنعت خودرو به ورق گالوانیزۀ مرغوبنیاز دارید، می‌توانید از محصولات این شرکت بخرید.

شرکت فولاد امیرکبیر: شرکت فولاد امیرکبیر اولین شرکتی است که بهترین ورق‌های گالوانیزه با روش نورد گرم را تولید می‌کند. این شرکت در کاشان واقع شده است. محصولات این شرکت با دانش فنی بسیار و پیشینۀ حرفه‌ای، به درجۀ مناسبی از کیفیت رسیده‌اند. ضخامت ورق‌های گالوانیزۀ شرکت فولاد امیرکبیر کاشان متنوع و بسیار زیاد است.

تنوع ضخامت محصولات شرکت فولاد امیرکبیر، استفاده از این محصول را رایج کرده است. کیفیت و مرغوب بودن محصولات آن هم، جزو ویژگی‌های منحصربه‌فرد و عالی آن است که مصرف‌کنندگان زیادی را به سمت خودش جذب کرده است. محصول ورق گالوانیزۀ فولاد امیرکبیر، یکی دیگر از بهترین محصولات موجود در بازار است که می‌توانید آن را از طریق ایران فرمینگ سفارش دهید.

شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال: یکی دیگر از بهترین و مرغوب‌ترین محصولات ایرانی ورق‌های گالوانیزه و ورق رنگی، تولید شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال و بختیاری است. این شرکت، ورق‌های گالوانیزۀ براق، رنگ‌پذیر و جوش‌پذیر تولید می‌کند که از کیفیت خوبی برخوردار است.

ورق‌های گالوانیزۀ این شرکت، بسیار مقاوم هستند و در رطوبت ۱۰۰ درصد هم دچار زنگ‌زدگی و خوردگی نمی‌شوند. محصولات این کارخانه هم در صنعت خودروسازی، بسیار به‌کار گرفته می‌شود.

کدام مصرف‌کننده‌ای غیر از این را می‌خواهد؟ هم کیفیت عالی و هم کاربرد آن در صنعت خودروسازی می‌تواند بسیار مناسب باشد. شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال، همۀ سعی خود را بر ارائه و تولید محصول مرغوب و باکیفیت داشته است.

انتخاب و خرید ورق گالوانیزه، ورق شیروانی و ورق رنگی، انتخابی است که نیاز به مشاوره دارد. ایران فرمینگ یکی از وبسایت‌های خوبی است که به شما قبل از خریدتان، مشاوره می‌دهد.

شما می‌توانید در مورد قیمت انواع ورق گالوانیزۀ مرغوب ایرانی در ایران فرمینگ جستجو کنید و سپس سفارش خرید بدهید.

لینک منبع: با انواع ورق گالوانیزۀ مرغوب ایرانی آشنا شوید! – نیوز

https://www.news.ir/128813/%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%88%D8%B1%D9%82-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%DB%80-%D9%85%D8%B1%D8%BA%D9%88%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%B4/

خبر اقتصادی