بایدن یا ترامپ؟‌ صبح اول ژانویه چه کسی کلید کاخ‌سفید را می‌چرخاند – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛  نظرسنجی فاکس نیوز در اوایل ماه جاری میلادی نشان داد که ۲۹ درصد از رای دهندگان معتقدند که ویروس کرونا مهمترین مسئله پیش روی کشور آمریکا است.

این در حالیست که نصف این تعداد، یعنی ۱۵ درصد رای دهندگان اقتصاد را مساله اساسی این کشور می دانند.

بررسی انتخابات گذشته آمریکا نشان می دهد که کاندیدهای گذشته، کاندیدها با تکیه بر مسئله ای غیر اقتصادی به پیروزی رسیده اند.

در واقع در این  انتخابات پیروز نهایی کاندیدایی خواهد بود که رأی دهندگان تصور کنند بهتر می تواند کرونا را مدیریت کند و این یک واقعیت است که ویروس کرونا در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده  نقش بزرگی ایفا می کند.

سی ان ان می نویسد: گرچه ترامپ اکنون دچار مشکل شده است و محبوبیت خود را تا حدی از دست داده است اما اگر شرایط کرونا در آمریکا تا ماه نوامبر بهتر شود، احتمالا ترامپ دوباره به کاخ سفید باز می گردد.

بر اساس نظر سنجی ها در حال حاضر  ترامپ دارای ۴۰ در صد رای موافق  و ۵۵ درصد رای مخالف است و لذا امتیاز خالص وی ۱۵ است. از سال ۱۹۴۰ تاکنون ، هیچ کاندیدایی با این وضعیت آماری رییس جمهور نشده است. آخرین بار  ترومن در ۱۹۴۰ شرایط مشابهی داشت. در واقع روسای جمهوری که برای دوره دوم انتخابات آمریکا انتخاب نشده اند وضعیت مشابه ترامپ داشته اند. بر این اساس پیروزی ترامپ هنوز در شرایط خطر قرار دارد.

سی ان ان می نویسد: در مقایسه با انتخابات سال ۲۰۱۶ ، بایدن در وضعیت بسیار بهتری نسبت به کلینتون قرار دارد. کلینتون در زمان بندی مشابه در اوج نظرسنجی های ملی قرار داشت و در دو نظرسنجی که ۱۰۰ روز قبل از انتخابات انجام شده بود ، به طور متوسط ​​۴۴ تا ۳۸ درصد صدرنشین بود.

بایدن در نظرسنجی ملی که در ماه ژوئیه انجام شد ، ۵۲ درصد صدر نشین  است یعنی رای او بیش از ۵۰ درصد است.در حقیقت در این مرحله و موقعیت زمانی بایدن همچنان از امتیاز مطلوب تری برخوردار است و به مراتب صادقانه تر از کلینتون ظاهر شده است اما هنوز امکان این هست که با گذشت زمان ترامپ به صدرنشینی بازگردد.

لینک منبع: بایدن یا ترامپ؟‌ صبح اول ژانویه چه کسی کلید کاخ‌سفید را می‌چرخاند – نیوز

https://www.news.ir/126411/%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%9F%E2%80%8C-%D8%B5%D8%A8%D8%AD-%D8%A7%D9%88%D9%84-%DA%98%D8%A7%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%87-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%DB%8C/

خبر اقتصادی