این موشک دقیق ایرانی، سامانه موشکی اسرائیل را در یک دقیقه کوه خاکستر می کند+تصاویر – نیوزبازتاب خبر news.ir

موشک های حاضر در رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران، موشک‌های هرمز، فاتح ۱۱۰ و کروز دریایی نصر در این رزمایش حضور داشتند.  

کدام موشک‌های در رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه شلیک شدند؟

موشک بالستیک فاتح ۱۱۰

این موشک از انواع موشک‌های بالستیک ساخت ایران است که نخستین نمونه از آن برای اولین بار در سال ۸۱ آزمایش شد و پس از موفقیت به تولید انبوه رسید. برد اولین نسل از این موشک ۲۰۰ کیلومتر  تخمین زده می‌شود. دو سال بعد یعنی در سال ۸۳ نمونه پیشرفته‌تر آن با برد بیش از ۲۵۰ کیلومتر رونمایی شد و نسل سوم این موشک نیز در سال ۸۹ طراحی شد، برد این نسل در حدود ۳۰۰ کیلومتر بود، اما ویژگی‌هایی همچون برد و دقت بیشتری همراه بود.

این موشک آخرین بار در رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه از ساحل به سوی اهداف مشخص شده شلیک و آن‌ها را منهدم کرد.

کدام موشک‌های در رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه شلیک شدند؟

حزب الله لبنان نیز از این موشک‌ها در اختیار دارد و در صورت خطای احتمالی رژیم صهیونیستی می‌تواند به سرعت آن را مورد هدف قرار داده و منهدم کند. این ترس ناشی از این موضوع است که کارشناسان نظامی در سراسر دنیا موشک فاتح ۱۱۰ را دقیق‌ترین موشک ایرانی می‌دانند.

کدام موشک‌های در رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه شلیک شدند؟

طبق گفته کارشناسان نظامی منطقه، ۷ فروند از این نوع موشک می‌تواند تمامی سامانه‌های دفاع موشکی تل‌آویو را در کمتر از ۱ دقیقه به کوهی از خاکستر تبدیل کند. نکته جالب‌تر این است که یک فروند موشک از نسل جدید فاتح می‌تواند مهم‌ترین تأسیسات تولید برق در منطقه الخضیره در شمال فلسطین اشغالی را در کمتر از یک دقیقه نابود و به تعبیر بهتر اسرائیل و ساکنان آن را به عصر حجر بازگردانند.

کدام موشک‌های در رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ سپاه شلیک شدند؟

لینک منبع: این موشک دقیق ایرانی، سامانه موشکی اسرائیل را در یک دقیقه کوه خاکستر می کند+تصاویر – نیوز

https://www.news.ir/131663/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%B1/

خبر اقتصادی