انفجار انبار مهمات جنگی در سوریه – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ طبق این گزارش، انفجار بامداد امروز (جمعه) در نزدیکی اردوگاه «العرموطه» در اطراف منطقه «شمارین» رخ داده است که تحت نفوذ گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه است.

دیدبان در ادامه گزارش داد که این کارگاه مخصوص ساخت راکت و موشک و متعلق به گروه تروریستی «الجبهه الشامیه» بوده که همزمان با انفجار این کارگاه، یک هواپیمای شناسایی نیز بر فراز منطقه به پرواز درآمده است.

این انفجار که همچنان علت آن مشخص نشده است، منجر به مجروح شدن چندتن از شهروندان سوری و در عین حال، به کشته و زخمی شدن شماری از عناصر گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه شده است.

منابع سوری پیشتر نیز از  انفجار در یک انبار مهمات متعلق به گروه تروریستی «الحزب الترکستانی» در غرب سوریه خبر داده بودند که به دنبال آن شش عنصر از این گروه کشته شدند.

ارتش اسرائیل:صدای چند انفجار  در مرزهای سوریه شنیده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، سخنگوی ارتش اسرائیل از شنیده شدن صدای چندین انفجار در مزهای فلسطین اشغالی با سوریه خبر داد.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد:وقوع انفجارها باعث وارد آمدن تلفات  به یک ساختمان و یک خودروی اسرائیلی شده است.

در همین حال شبکه خبری اسکای نیوز عربی نیز گزارش داد: سخنگوی نظامی ارتش اسرائیل از شنیده شدن صدای چند انفجار در نزدیکی دیوار مرزی با جولان اشغالی و وارد آمدن خسارت به یک ساختمان و یک خودروی اسرائیلی خبر داده است.

 

 

لینک منبع: انفجار انبار مهمات جنگی در سوریه – نیوز

https://www.news.ir/124172/%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87/

خبر اقتصادی