آیا هنوز خرید طلا و سکه منطقی است؟ – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ طلا یکی از کالا هایی است که از گذشته دور بسیار ارزشمند بوده است و برای مدتی نیز از آن به عنوان پول استفاده شده است. در حال حاضر نیز از ارزش بسیاری برخوردار می باشد و همیشه به عنوان یکی از گذینه های اصلی حفظ ارزش پول مطرح شده و خریداری می شود.

در شرایط کنونی که درگر بحران اقتصادی حاصل از کرونا می باشیم و کشور نیز درگیر مشکلات متعدد اقتصادی می باشد خرید و سرمایه گذاری در طلا رنگ و بوی تازه ای پیدا کرده است و افراد بسیاری را به سمت خود کشانده است.

طلا طی ماه های گذشته افزایش قیمت بسیاری داشته است که باعث شده تا به بالاترین حد خود در سال های گذشته برسد. در حال حاضر با وجود این حجم از افزایش قیمت طلا آیا هنوز هم خرید طلا کاری منطقی به نظر می رسد؟

در شرایط فعلی که جهان در یک بحران بزرگ اقتصادی گیر افتاده است قیمت طلا همچنان رو به افزایش بوده که باعث می شود تا همچنان خرید طلا منطقی باشد.

اما لازم است به این نکته توجه کرد که با نگاه به داده ها و پیش بینی های مختلف می توان فهمید که طلا پس از رسیدن به مبالغ بالای ۲۰۰۰ دلار بر روی یک لبه قرار می گیرد که هم ممکن است صعود کرده و حتی تا ۴۰۰۰ دلار برسد و هم ممکن است که از خود افت نشان داده و به زیر قیمت های پیشین خود افت کند.

باید توجه داشت که هنوز قیمت طلا رو به رشد می باشد اما باید برای خرید طلا عجله کرد چراکه به نظر می رسد دیگر راه چندانی تا طلای ۲۰۰۰ دلاری نمانده است.

باید توجه کرد که طلای جهانی تاثیر بسیاری بر روی قیمت طلا و سکه ایران نیز دارد و این امر باعث می شود تا بتوان با پیش بینی طلای جهانی برای خرید طلا و سکه در ایران نیز گام برداشت.

لینک منبع: آیا هنوز خرید طلا و سکه منطقی است؟ – نیوز

https://www.news.ir/130359/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%86%D9%88%D8%B2-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

خبر اقتصادی