آمیتاب باچان کرونا را شکست داد – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: آمیتاب باچان، هنرپیشه سرشناس بالیوودی، امروز یکشنبه ۱۲ مرداد پس از سه هفته معالجه، پس از بهبودی از بیماری کووید ۱۹ از بیمارستان بمبئی مرخص شد.

 

پسرش آبیشک باچان، که او نیز به کرونا مبتلا شده و در بیمارستان ناناواتی بمبئی، همان بیمارستانی که با پدر بستری شده و هنوز تحت مداواست، امروز گفت که تست کرونای پدرش منفی شده و از بیمارستان راهی منزل شده است.

 

تست کرونا آیشواریا رای باچان هنرپیشه مشهور بالیوودی، همسر آبیشک و عروس آمیتاب باچان، همراه با دختر هشت ساله‌ شان مثبت اعلام شده بود، اما بعد از معالجه و بهبودی، هفته گذشته از بیمارستان مرخص شدند.

 

هند یکی بحرانی ترین کشورهای جهان در روند همه‌گیری ویروس کرونا است.

هند پس از آمریکا و برزیل با حدود یک میلیون و ۷۶۰ هزار بیمار تایید شده و بیش از ۳۷ هزار نفر که تا کنون جان خود را از دست داده‌اند قرار دارد.

 

آمیتاب باچان زادهٔ ۱۱ اکتبر ۱۹۴۲ در قلعه گنج هند هنرپیشه، تهیه‌کننده، خواننده و مجری تلویزیونی فیلم‌های بالیوود در کشور هند است. این ستاره بالیوودی که با عنوان «Big B» نیز مشهور است بیش از بیست میلیون هوادار در توییتر دارد و در دنیای هنری این کشور مانند پادشاه با او برخورد می‌شود.

 

باچان نخستین هنرپیشه هندی است که در موزه لندن جایی برای خود دارد و همچنین در نظرسنجی سال ۱۹۹۹ ملقب به «بازیگر هزاره» شد.

او به «پدر سینمای هند» نیز مشهور است.او تا بحال دوازده بار جایزه فیلم فیر، جایزه اصلی فیلم‌های هندی، را از آن خود کرده ‌است.

 

باچان در طول پنج دهه، بیش از ۱۹۰ فیلم بالیوودی بازی کرده ‌است.

پدرش یک شاعر معروف هندی بود. همسر او جایا بهادری و پسر او آبیشک نیز از هنرپیشگان سرشناس سینمای هند به‌شمار می‌روند.

 

آمیتاب باچان در کنار هنرپیشگی در زمینه تهیه کنندگی نیز فعالیت می‌کند. او هنرپیشگی را در سال ۱۹۶۹ با فیلم «سات هندوستانی» آغاز کرد و این حرفه را تا به امروز ادامه داده ‌است. او یکی از بهترین هنرپیشه های سینمای هند و یکی از گران‌قیمت‌ترین ستارگان در این زمینه است.

 

او در سال ۱۹۸۴ دستی نیز در سیاست داشت و به عنوان نماینده پارلمان هند انتخاب شد ولی در سال ۱۹۸۷ این سمت را کنار گذاشت.

 

 

لینک منبع: آمیتاب باچان کرونا را شکست داد – نیوز

https://www.news.ir/134844/%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%AF/

خبر اقتصادی