آمریکا حالت فوق العاده اعلام کرد – نیوزبازتاب خبر news.ir

آمریکا حالت فوق العاده اعلام کرد

اقتصاد نیوز: در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در ایالت فلوریدا، طوفان آیسایاس نیز در حال نزدیک شدن به این ایالت بوده و رئیس جمهور آمریکا را مجبور به اعلام حالت فوق‌العاده در این ایالت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: در پی شرایط اضطراری در ایالت فلوریدا به دلیل طوفان «آیسایاس» که از ۳۱ جولای (۱۰ مرداد) آغاز شده، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا حالت فوق‌العاده در این ایالت اعلام کرد و دستور داد تا کمک‌های فدرال برای کمک به تلاش‌های این ایالت ارائه شود.

این دستور ترامپ به وزارت امنیت داخلی و آژانس مدیریت اضطراری فدرال این امکان را می‌دهد تا تمامی تلاش‌ها را با هدف کاهش سختی‌ها و آسیب‌های ناشی از این طوفان را هماهنگی کند و کمک‌های لازم را برای نجات زندگی مردم و حفاظت از اموال عمومی فراهم کند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، طوفان آیسایاس با سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت در حال نزدیک شدن به فلوریدا بوده و فرماندار این ایالت از مردم فلوریدا خواسته تا هوشیار باشند.

این طوفان در حالی به فلوریدا می‌رسد که شیوع ویروس کرونا در این ایالت همچنان رو به رشد بوده و مقامات فلوریدا مجبور شده‌اند تا تعدادی از بیمارستان‌های این ایالت را تخلیه کنند.

روز جمعه دست کم ۲۵۶ نفر در این ایالت به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان کرونا در فلوریدا به ۶۸۴۳ نفر برسد.


این مطلب برایم مفید است۴


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک منبع: آمریکا حالت فوق العاده اعلام کرد – نیوز

https://www.news.ir/133659/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/

خبر اقتصادی