آخرین خبرها از وضعیت پرداخت مزایای پایان خدمت رانندگان اتوبوس – نیوزبازتاب خبر news.ir

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره گلایه‌مندی رانندگان اتوبوس بازنشسته به دلیل پرداخت نشدن سنوات و مزایای پایان خدمتشان، اظهار داشت: این رانندگان در سه روز پایانی سال گذشته بازنشسته شده‌اند که ۷۰ درصد از مزایای پایان خدمت همه آنها پرداخت شده و ۳۰ درصد از پرداخت مزایای آنها باقی مانده بود.

وی افزود: با اقدامات انجام گرفته، امروز به صورت کامل سنوات و مزایای پرداخت نشده به حساب بازنشستگان اتوبوسرانی که قبل از سال جدید بازنشسته شده‌اند، واریز می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: رانندگان اتوبوس فعالیت آنها جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است و بر همین اساس این افراد با ۲۰ سال خدمت بازنشسته می‌شوند ولی برای اینکه بیمه آنها دچار مشکل نشود، در انتهای ۲۰ سال فعالیت آنها، ۴ درصد حق بیمه باید توسط اتوبوسرانی برایشان پرداخت شود که خوشبختانه این اقدام به صورت کامل انجام گرفته است.

ترفع در ادامه درباره ارائه وام به رانندگان اتوبوس گفت: پرداخت تسهیلات ناشی از کرونا به رانندگان در حیطه اختیارات شرکت واحد نیست و وزارت رفاه مسؤولیت این موضوع را بر عهده دارد که با بررسی فهرست ارسالی و احصای اسامی رانندگانی که مشمول دریافت وام شده‌اند، پرداخت تسهیلات به آنها آغاز می‌شود. 

وی با تأکید بر اینکه در شرایط موجود، پرداخت وام ۲ میلیون تومانی عملاً دردی از رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش یک‌باره مسافران بیکار شده‌اند، دوا نمی‌کند، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود، دولت تدابیر و تمهیداتی اتخاذ و اجرا کند که این تسهیلات با فاصله زمانی کمتری به دست رانندگان برسد و علاوه بر آن، این حمایت استمرار و تداوم داشته باشد.

لینک منبع: آخرین خبرها از وضعیت پرداخت مزایای پایان خدمت رانندگان اتوبوس – نیوز

https://www.news.ir/130127/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C/

خبر اقتصادی